Techland Fantasy Expo Wrocław 2013

techlandEj! Szykuje się całkiem ciekawy growo-komiksowy event! I to nie tysiące kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Nawet i nie setki kilometrów. A tuż za rogiem!

Techland to jeden z największych producentów gier w naszym kraju. Pamiętam jak zaczynali stawiać pierwsze nieco koślawe kroki z Chrome, grze która przy okazji miała promować ich autorski engine. Patrząc na historię firmy przez pryzmat jej początków z przełomu drugiego tysiąclecia, trzeba przyznać że jej dokonania są imponujące. Obecnie Techland tworzy blisko 200 osobowa ekipa, która wypluwa jedną klasową produkcję za drugą.

Ich najbardziej znane IP to Call of Juarez. Przynajmniej wydaję mi się, że właśnie na niej wybili się najbardziej. Ostatnio też mocno polubili się z przegniłym mięsem. Po dwóch częściach Dead Island ekipa tworzy obecnie Hellraid (zombiaki i kościotrupy w lochach) oraz Dying Light (zombie w sosie parkurowym). I to właśnie tę ostatnią produkcje będzie można zobaczyć na żywo na Techland Fantasy Expo.

Firma pochodzi ze stolicy Dolnego Śląska. Decyzja o objęciu partnerstwem tytularnym i strategicznym imprezy dedykowanej fanom fantastyki, komiksów i gier musiała przyjść zatem naturalnie. Z punktu widzenia promocyjnego pewnie lepiej byłoby ją zorganizować w Wawie, ale cieszę się, że w końcu ktoś odważył się zrobić coś również we Wrocławiu. Pod względem podobnych kulturalnych przedsięwzięć jest to chyba najsuchsze miejsce w Polsce (nawet w o wiele mniejszym Szczecinie odbywa się Szczecin Game Show).

Ale przejdźmy do konkretów. 13 października. Hala IASE w kompleksie Hali Stulecia. Wstęp wolny. Oprócz pierwszego w Polsce pokazu Dead Light będzie okazja by wysłuchać prelekcji na temat tworzenia gier. Team rekrutacyjny z Techlandu opowie natomiast, jak zdobyć pracę w branży. Będą organizowane również różne konkursy, jak choćby na najlepszy strój cosplayowy. Oprócz tego w Hali będzie można spotkać między innymi stoiska obchodzącego 15 urodziny Cartoon Network, sklepu z grami planszowymi Rebel.pl, fanów mangi i komiksów ucieszą stoiska Yumegari, Kotori, czy Komiksolandii. Znajdzie się nawet coś dla fanów Star Wars. Co bardziej uważni czytelnicy CDA będą mogli pogadać ze swoimi ulubionymi autorami. A to i tak jedynie część atrakcji.

Na oficjalną stronę imprezy przeniesie Was to kliknięcie.

Mnie kupili. Jeżeli Was też, to przybywajcie;).

Grami

PS: Nikt mi nie posmarował za ten tekst. Dacie wiarę?

Reklamy

5 comments

 1. tomiga

  No proszę nie widziałem tego newsa jeszcze w prasie branżowej szybki jesteś 🙂
  Dobrze wiedzieć choć plany na przyszłą niedziele już mam to może uda się zajrzeć też do Hali Stulecia.

  • gramisan

   A właśnie powiem Ci, że nie jest to świeży news. Techland informował o evencie już 27 września. Jestem zdziwiony jaka panuje cisza w eterze. Wydaję mi się, że może to wynikać z faktu, że patronatem medialnym objęło go CDA. Branża zatem milczy by nie promować konkurencji. Dziwi również totalny brak jakiejkolwiek reklamy, choćby głupiego plakatu. Sam usłyszałem o nim zupełnie przypadkowo. Niejako z drugiej ręki.

   A i zapomniałem napisać, będzie też turniej League of Legends. Sam nie gram, ale chętnie spojrzę w czym tkwi jego fenomen.

 2. tomiga

  Małe sprostowanie impreza nie odbywa się w samej Hali stulecia ale w Hali IASE (Instytut Automatyki Systemów Energetycznych)
  Przystanek na którym należy wysiąść nosi nazwę: Hala Stulecia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s