Za 6 dni premiera Obliviona. Wybieracie się do kina?

oblivion-poster

Bo ja tak. I jest ku temu co najmniej kilka powodów.

Po pierwsze primo: Zdjęcia wyglądają zajebiście.

Po drugie primo: Jeżeli macie uczucie deja vu oglądając powyższy trailer, to dlatego, że kojarzycie takie growe perełki, jak Fallout, czy Resistance. Wydaję mi się, że już w samym tytule kryje się inspiracja. Skojarzenia są zatem jak najbardziej na miejscu.

who-played-the-dogs-out-the-realistic-dogs-of-gaming-fallout-3-dogmeat

Po trzecie primo ultimo: Nazwisko reżysera – Joseph Kosinski. Brzmi znajomo? Toż Józek musi mieć polskie korzenie. Nie ma innej opcji. A skoro Polak, to patriotycznie wypada zobaczyć ten film. Tym bardziej, że sponsoruje go amerykański wujek – Warner Bros. Poza tym, miałem rację jeżeli chodzi o związki z grami. Internet prawdę powie. Chłop robił reklamówki m.in. dla Apple i Nintendo. Specjalizuje się w grafice komputerowej. Swój talent pokazał choćby przy okazji trailerów do Gears of War i Halo. No i nakręcił ostatnio – ponoć całkiem niezłe (nie wiem, nie widziałem) – Tron: Dziedzictwo. Więcej o reżyserze możecie się dowiedzieć choćby z tego wywiadu.

 

Warner wypatrzył pomysł na film w rysunkowym opowiadaniu autora z 2005 roku pod tym samym tytułem, co film. Za ilustrację odpowiadała Andrée Wallin. Więcej jej prac możecie podziwiać w tym miejscu, a poniżej mała galeria, którą można potraktować niczym szkice koncepcyjne na smaka.

Grami

PS: Wiem, że we wpisie padło wiele primo. Ale po czwarte primo: W tym jest Rambo pogrzebany.

Reklamy

8 comments

  1. Pingback: Niepamięć – lepiej zapomnieć | (Ł)Okiem Gracza
  2. Jaskier

    Ostatnio widziałem w formie dodatku do gazety. Czyli jest albo bardzo dobry, albo bardzo zły i trzeba się ratować od totalnej porażki finansowej, sprzedając prawa do dystrybucji czasopismu w państwie byłego bloku wschodniego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s