Bomba od Sony zaczęła tykać

PlayStationPrzygotowani na bezsenną noc? Dziś o godzinie 6 wieczór czasu wschodniego (czyli dokładnie o północy na naszym południku) nastąpi konferencja Sony spod szyldu PlayStation Meeting 2013. Co za tym idzie, możemy spodziewać się prawdziwego wysypu informacji. Wszyscy desperaci, którzy z oczami na zapałkach chcą śledzić to wydarzenie powinni sobie zapisać do zakładek tego oto livestreama. Inni mogą zostawić maila na stronie PlayStation, ewentualnie wrócić jutro na mojego bloga i zadowolić się pigułką informacyjną.


Czego możemy się spodziewać? PS 4! Tego chcemy, na to czekamy. Japońska korporacja sama mocno podgrzewała ostatnio atmosferę serwując wszystkim swoim fanom nostalgiczny strzał w pysk za pomocą cyklu filmików przypominających ewolucje swoich platform. Po czymś takim trudno będzie przyjąć do wiadomości inną informację niż zapowiedź nowego sprzętu. Serwis Kotaku poddał nawet analizie wszystkie poprzednie zapowiedzi konsol Sony i na tej podstawie próbuje bawić się w proroka. Na pewno ujrzymy design konsoli i oficjalny kształt pada, o którym bardzo głośno było ostatnio w sieci. Sporo czasu zostanie pewnie poświęconego na nowe usługi PSN, grania w chmurze oraz nowym rozwiązaniom streamowania obrazu wprost z gry (o tym pisałem jednak już przy okazji wpisu „Zmierzch VII generacji„). Być może usłyszymy o nowych sposobach wykorzystania Vity, jako łącznika między platformami. Najpewniej nie poznamy ani ceny, ani daty premiery. Czy dowiemy się, jaki hardware drzemie w nowym potworku Sony? Jest to niestety wątpliwe. Wobec braku oficjalnych informacji ze stajni Microsoftu, nie sądzę by firma wykładała od razu wszystkie karty na stół i odkryła się przed konkurencją. Najprawdopodobniej prezentacja skupi się na potencjale, jaki ten hardware skrywa. Dema prezentujące moc obliczeniową, kto wie, może nawet pierwsze startowe gry! Szepcze się o nowym IP spod skrzydeł Guerrilla Games. Ale jeżeli pokażą nam 4 część Killzone to też nikt narzekać nie będzie, prawda?;). Pamiętacie jeszcze o technologicznym demie Quantic Dream zatytułowanym Kara? This is it. A może gościnny udział Ubisoftu z nowym materiałem z Watch Dogs? Albo LucasArts wyskoczy ze swoim Star Wars 1313? Zresztą, cokolwiek nam by panowie z Sony nie pokazali to i tak będziemy się czuć niczym dziecko w wigilijny wieczór.

Dla wszystkich, którym za mało jeszcze dopaminy w krwiobiegu, zapraszam do obejrzenia rzeczonych filmików ilustrujących ewolucje marki PlayStation. Piszcie też, czego Wy oczekujecie po wieczornej prezentacji. Będzie się działo!

Grami

Ewolucja PlayStation: PSOne (PSX)

Ewolucja PlayStation: PS2

Ewolucja PlayStation: PS3

Ewolucja PlayStation: PSP

Ewolucja PlayStation: Gry

Reklamy

2 comments

  1. qwerty

    Zobaczymy co to będzie. Oczkiwania są bardzo duże, oby Sony zaskoczyło Nas pozytywnie 🙂 Także czekamy i rączki zacieramy.
    P.S Mam nadzieję, że zestaw kawowo-energetyczny na dziesiejszą noc przygotowany .

    • gramisan

      Jako, że pasek HP mocno mi leciał już podczas dnia, to niestety wszelkie zestawy kawowo-energetyczne musiałem zużyć wcześniej. Ale nic to. Mam troszkę piwa. To musi starczyć. Konferencje Sony zawsze zaczynają się od smęcenia o cyferkach, więc pół godz trzeba doliczyć. No i opóźnienia kolejne pół. Lekką ręką trzeba zakładać, że coś się zadzieje (o ile się coś zadzieje, bo nikt tego oficjalnie rzecz jasna nie potwierdził!) gdzieś mocno po godz 1. Czuję się jak kibic boksu czekający pół nocy na jakąś arcyciekawą walkę. Oby ta nie skończyła się po pierwszej rundzie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s